اخبار طلا و سکه

چرا فروش طلای دست دوم ممنوع شد؟

چرا فروش طلای دست دوم ممنوع شد

چرا فروش طلای دست دوم ممنوع شد؟

چرا فروش طلای دست دوم ممنوع شد؟ این ممکن است سوال بسیاری از افراد جامعه پس از درج خبر ممنوعیت فروش طلای دست دوم باشد. امروز میخواهیم به نکات ممنوعیت فروش طلای دست دوم و دلایل آن بپردازیم.

به نقل از فرارو ممنوعیت فروش طلای دست دوم به اواسط دهه نود بر می گردد. رئیس کمیسیون اتاق اصناف ایران دلیل این ممنوعیت را حمایت از کارگاه های تولیدی و تولید کنندگان طلا می داند.

1- ممنوعیت طلای دست دوم با استقبال اتحادیه های طلا و جواهر روبرو شد. نادر بذر افشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز در این خصوص می گوید :

این ممنوعیت سبب بهبود کارگاه های تولید طلا می شود. همچنین جلوی ضربه و آسیب به اقتصاد کشور و صادرات طلا را می گیرد. در بسیاری از مواقع طلاهای دست دوم فاقد کد استاندارد هستند در نتیجه سبب سود جویی افراد سودجو می شوند.

2- این ممنوعیت فقط به طلافروشان اختصاص دارد. طلافروشان موظف می گردند که پس از خرید طلای دست دوم از مردم، آنها را ذوب کنند تا مجدد وارد چرخه تولید گردند. در واقع مردم همچنان می توانند طلاهای دست دوم خود را طلافروشان مجاز بفروشند ولی نمی توانند طلای دست دوم یا مستعمل را از طلافروشان بخرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *