اخبار طلا و سکه, مقالات

طلای مینیمال

طلای مینیمال چیست ؟

طلای مینیمال، همیشه در بین افراد خصوصا خانم های جوان طرفدار دارد. منظور از طلای مینیمال، زیورآلاتی بر پایه طلا هستند که ویژگی‌های سبک مینیمال را دارند.

طلا مینیمال یکی از نتایج توسعه فرهنگ مینیمالیسم در سراسر جهان است. و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند استایل و زیورآلات خود را نیز به شکلی مینیمال انتخاب کنند. هدف طلا و جواهرات مینیمال این است که جذاب، شیک و جاودانه باشند و از این رو بسیار مورد توجه هستند.

تأثیر مینیمالیسم بر صنعت مد و فشن

منظور از مینیمال، سبک و رویه ‌ای است که در آن از شلوغی و اضافه کردن دوری کرده و به سادگی و سبُکی روی بیاوریم. در واقع در سبک مینیمال تلاش بر این است که عناصر مازاد و اضافی یک شی را حذف کنیم تا وقتی که تمام چیزی که باقی می‌ماند، اصل آن باشد. بنابراین سبک مینیمال تاکید زیادی بر سادگی، هماهنگی و تعادل دارد.

وقتی حرف از سبک مینیمال در صنعت مد در میان است، منظور پوشاک، آرایش و البته زیورآلاتی است که سادگی ویژگی اصلی آن باشد. گذشته از این، مینیمالیسم نوعی سبک زندگی محسوب می‌شود و طی سال‌های اخیر بسیاری از افراد با تقلیل‌ گرایی ناشی از مینیمالیسم، سعی در کنترل مصرف ‌گرایی و ساده‌ زیستی دارند و هر روز به تعداد کسانی که این نوع روش زندگی را انتخاب می‌کنند افزوده می‌شود.

طلای مینیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

منظور از طلای مینیمال، زیورآلاتی بر پایه طلا هستند که ویژگی‌های سبک مینیمال را دارند. در این نوع طلا و جواهرات، تزئینات غیرضروری روی کار حذف می‌شوند تا جوهره اصلی آن به نمایش گذاشته شود، به طوری که در عین سادگی، شیک و جذاب نیز باشند. زیورآلات مینیمال، به شکل ساده و کم‌ مصرف از لحاظ استفاده از مواد اولیه و با ظاهری جسورانه طراحی و ساخته می‌شوند.

این نوع جواهرات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که جلوه آن‌ها در استایل، برجسته و چشم‌گیر نباشد و به عنوان محور اصلی استایل خود را به نمایش نگذارند و بدون جلب توجه زیاد، زیبایی استایل را تکمیل می‌کنند. به همین دلیل برخلاف بسیاری از جواهرات که در جعبه جواهر خانه‌ نشین هستند و تنها در موقعیت‌های خاصی قابل پوشیدن هستند، زیورآلات مینیمال با انواع پوشش‌ها و در هر موقعیتی قابل استفاده‌اند و ظاهر استایل شما را جذاب می‌کنند.

زیورآلات با طرح مینیمال انتخاب خانم‌های مدرن ‌پسند و شیک

یکی از موضوعاتی که در رابطه با طلای مینیمال قابل توجه است، مدرن بودن این سبک از طلا و جواهرات است. جواهرات مینیمال به دلیل راحتی استفاده و سبک معاصر خاص خود، به  سلیقه و پسند زنان مدرن امروزی بسیار نزدیک‌‌اند. در واقع این نوع زیورآلات به دلیل ساده و سبک بودن و ابعاد معمولاً کوچکی که دارند با انواع استایل‌های مدرن و کژوال قابل استفاده ‌اند و می‌توان از آن‌ها بدون این که با سبک زندگی مدرن و استایل‌های به‌ روز در تضاد باشند، در مهمانی‌ها و مجالس، دورهمی‌ها، جلسات و یا به صورت دائم و روزانه استفاده کرد.

نکات انتخاب زیورآلات طلا مینیمال

طبق آن چه که تا به این جا درباره این که طلای مینیمال چیست مطرح شد، این موضوع روشن است که این نوع زیورآلات، بدون زرق‌ و برق و شلوغی ساخته می‌شوند و در آن‌ها خبری از نگین‌های متعدد و یا طراحی‌های پیچیده نیست. بنابراین برای انتخاب طلا مینیمال در درجه اول باید سادگی آن را در نظر داشته باشید که البته این سادگی منافاتی با شیک و خوش‌ جلوه بودن آن ندارد. هم‌ چنین بهتر است خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید که به ‌روزترین و متنوع‌ ترین زیورآلات و طلای مینیمال را عرضه می‌کند تا دست شما برای انتخاب باز باشد.

شکوه سادگی و جذابیت در دستان شما با انگشتر طلا مینیمال

انگشتر طلا یکی از پرکاربردترین زیورآلات است و بسیاری از افراد از آن در میهمانی‌ها و موقعیت‌های خاص و یا به شکل دائم و روزانه استفاده می‌کنند. اگر به دنبال انگشتری هستید که بتوانید هم در مجالس از آن استفاده کنید و هم با پوشیدن روزمره آن راحت باشید، انگشترهای طلا مینیمال می‌توانند انتخابی عالی باشند.

انگشتر رینگ ساده، انواع انگشترهای ظریف و ساده و بدون نگین یا تک نگین، جزو انگشترهای مینیمال به حساب می‌آیند. این انگشترها در هریک از رنگ‌های طلای زرد، سفید و رزگلد جذابیت خود را دارند و می‌توانید به خوبی آن را با یک دستبند شیک و مینیمال نیز ست کنید.

گردنبند طلا مینیمال، آویزی از خلوص و زیبایی

یکی از زیباترین زیورآلات مینیمال، گردنبندهای این سبک از طلا و جواهرات است. این گردنبندها معمولاً بلند نیستند و نزدیک به گردن قرار می‌گیرند و استفاده از مدل‌های کوتاه آن به صورت لایه‌ لایه نیز بسیار رایج است.

در این نوع زیورآلات خبری از نگین‌های درشت و متعدد نیست و این موضوع در مورد گردنبندهای مینیمال نیز برقرار است. این نوع گردنبندها در بسیاری از موارد بدون پلاک و آویز و تنها دارای یک یا چند زنجیر ظریف هستند و یا یک پلاک تک و کوچک از جنس طلا یا آویزی با سنگ‌هایی مانند مروارید را شامل می‌شوند.

 تنوع و زیبایی در مدل‌های گوشواره طلا مینیمال

یکی از زیورآلات مینیمال محبوب، گوشواره‌های مینیمال هستند که با تنوع بالایی طراحی می‌شوند. این نوع گوشواره‌ها بیشتر توجه دخترخانم‌ها و خانم‌هایی که به گوشواره‌های مدرن علاقه دارند را به خود جلب می‌کنند. گوشواره‌های مینیمال نیز کوچک و ظریف هستند و به همین دلیل بعضی افراد چند گوشواره را با هم در یک گوش استفاده می‌کنند. گوشواره‌های مینیمال انواع مختلفی دارند که استفاده از مدل‌های میخی و حلقه‌ ای آن رایج‌ تر است. هم‌چنین گوشواره‌هایی با طرح قلب، اشکال هندسی و طرح‌های مدرن و کوچک نیز بسیار پرطرفدار هستند.

دستبند طلا مینیمال انتخابی شیک

این دستبندهای شیک و زیبا، معمولاً حلقه‌هایی کاملا ساده هستند که با طلای زرد و رزگلد جلوه خاصی دارند. در اکثر موارد روی این دستبندها نگینی قرار نمی‌گیرد و طرح‌هایی پیچیده و شلوغ ندارند. در بعضی مدل‌های دستنبد مینیمال ممکن است المان‌هایی مانند قلب یا نماد بی‌نهایت با ابعاد بسیار کوچک به کار برده شود که سادگی دستبند را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند. استفاده از دستبند مینیمال به صورت تک یا چندتایی جلوه‌ای شیک و خاص به استایل شما خواهد داد.

پلاک طلا مینیمال، کوچک اما دلربا

این نوع پلاک‌ها نیز با تنوع بالا طراحی می‌شوند که هر یک در عین کوچکی و ظرافت بسیار زیبا و دلربا هستند.

این نوع پلاک یا آویز طلا، می‌تواند طرح‌هایی مانند حلقه، گوی، قلب، اشکال و احجام هندسی، علامت بی‌نهایت و… را به صورت بدون نگین داشته باشد و یا با نگین‌های رنگی یا بدون رنگ کوچک تزئین شود. هنگام انتخاب پلاک طلا لازم است به طول و ظرافت زنجیری که برای آن در نظر می‌گیرید دقت داشته باشید تا با ابعاد و مدل پلاک طلا مینیمال تناسب داشته باشد.

هماهنگی و جلوه شکوه و سادگی با سرویس طلا مینیمال

بسیاری از خانم‌هایی که به هماهنگی زیورآلات با یکدیگر و برقرار بودن تناسب کلی در استایل خود اهمیت می‌دهند، مایلند که یک سرویس طلا مینیمال انتخاب کنند.

در این سرویس تک تک المان‌های موجود، به شکلی ساده طراحی شده‌اند و در نمای کلی در عین سادگی با یکدیگر هماهنگ هستند. این نوع سرویس می‌تواند بدون نگین بوده و یا بعضی از اجزای آن مانند گوشواره یا پلاک گردنبند شامل یک یا چند نگین کوچک باشد. سرویس طلا مینیمال توجه بعضی عروس خانم‌های شیک و ساده‌ پسند را نیز به خود جلب می‌کند و برای هدیه دادن نیز انتخابی عالی است.

استایل مینیمال طلا موردعلاقه خود را بسازید

از آن ‌جا که طلا و جواهرات مینیمال به شکلی ساده طراحی می‌شوند.می‌توان آن‌ها را به صورت‌های مختلف ترکیب کرد و یک استایل شیک و خاص ساخت. یکی از رایج ‌ترین این ترکیب‌ها، استفاده از چند طلا مینیمال در کنار یکدیگر است. به عنوان مثال استفاده از چند انگشتر در انگشتان یک دست و یا چند زنجیر ظریف و ساده در کنار هم، ظاهری مدرن به استایل شما خواهد داد.

البته بهتر است به تناسب کلی این زیورآلات با سایر آیتم‌های استایل خود از جمله لباس و ساعت توجه نشان دهید. و برای زیبایی و یکدستی کار تا جای ممکن از طلاهای یک‌ رنگ استفاده کنید. با این حال آن‌چه که اهمیت دارد پسند و انتخاب شماست و لازم نیست برای ساخت استایل موردعلاقه خود، درگیر قواعد خاصی باشید.

قیمت طلا مینیمال چگونه تعیین می‌شود

از آن‌جا که زیورآلات طلای مینیمال معمولاً ابعاد کوچکی دارند. و به شکلی ساده و سبک طراحی می‌شوند. نسبت به سایر مدل‌های طلا و جواهر پر زرق ‌وبرق و مجلل، قیمت پایین‌ تری دارند.

با این حال مانند سایر زیورآلات بر پایه طلا، قیمت این نوع اکسسوری‌های طلا نیز به قیمت روز طلا و وزن طلا بستگی دارد. هم ‌چنین مبلغ مربوط به مالیات و اجرت کار نیز روی‌ قیمت نهایی  اثرگذار هستند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که نگین روی کار نیز تاثیر مستقیم روی قیمت خواهد داشت. و هر چه این سنگ گران‌بها تر باشد، قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *