اخبار طلا و سکه, مقالات

شرایط خرید طلا برای کودکان

شرایط خرید طلا برای کودکان

شرایط خرید طلا برای کودکان، از جمله مواردی است که اگر فرزند دارید، یا قصد خرید هدیه برای کودکی را دارید. باید حتما از آن آگاه باشید. پس برای اطلاع از شرایط تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دستبند طلا مناسب کودکان در بازار امروز  معمولاً از مهره‌های کوچک و نرم و غیر طلا تشکیل شده‌اند که یک طرح مجزای طلا ی کودکانه هم دارند. بنابراین این دستبندها، برای آقا پسرها  علاوه بر دختر خانم ها هم مناسب هستند. دستبندها، شکلی شبیه به النگو ندارند و برای هر دو جنس بستگی به شکل طلا مناسب هستند. اما طراحی نگین دستبند در دو جنس متفاوت است. برای طراحی خود دستبند از مواد مختلف مانند بافت، مهره و زنجیر طلا استفاده شده‌ است. با توجه به جنسیت و علاقه کودک به شخصیت های کارتونی می‌توانید یکی از آنها را برایش انتخاب کنید.

طرح‌هایی که دارای زنجیر طلا هستند، مناسب دختر خانم‌ هاست. دستبند طلای طرح کیتی – طرح گل  و دیگر شخصیت های کارتونی  در بین دختر خانم‌ها محبوبیت بیشتری دارد. در بین آقا پسرها هم طرح‌هایی مثل دستبند پسرانه ماشین- توپ فوتبال یا طرح دستبند مدل تاتی جزو مدل‌های مورد علاقه هستند. با این حال دستبند باید برای کودک جذاب باشد که همیشه آن را روی دست ببندد. به طرح های مختلف روی دستبندها دقت کنید.

خرید دستبند طلا بر اساس عیار

اولین چیزی که هنگام خرید طلا برای کودک و نوزاد، باید توجه کنید این است که آیا نوزاد شما به آن واکنش  و حساسیت نشان می‌دهد یا خیر. چون کودکان و نوزادان در سنی هستند که پوست آنها بسیار لطیف است و احتمال بروز حساسیت یا خارش در اثر مصرف طلای نامرغوب در پوست آنها زیاد است. برای جلوگیری از این اتفاق باید از جواهرات ارزان قیمت دوری کنید و سعی کنید قطعاتی را که نیکل ندارند خریداری کنید. طلایی که عیار بالا دارد گزینه‌ی مطمئن‌تری برای دستبند طلای بچه‌گانه است.

به طور کلی، معمولا طلا، نقره انتخاب‌های مطلوب‌تری برای بچه‌ها هستند زیرا خطر‌های احتمالی و حساسیت را به طور چشمگیر و زیادی کاهش می‌دهند، همچنین مستحکم‌تر و مقاوم تر هستند. همچنین، از آنجا که کودکان دائما در حال بازی در محیط‌های مختلفی هستند بهتر است فلزاتی برای آنها انتخاب کنید که ساده، ماندگار و مقاوم باشد که هنگام بازی و شیطنت کودکانه  نشکند و خش نیفتد. پیشنهاد می‌کنم تا جایی که ممکن است دستبندهای خیلی ظریف و نازک خریداری نکنید زیرا با شیطنت و بازی بچه‌ها سریعا گم شده یا پاره می‌شوند.

خرید دستبند بچه‌گانه بر اساس سن

زیورآلات مناسب کودکان  خیلی کم سن معمولا زیر سه سال باید اندازه بزرگی داشته باشد و قطعات و اجزای آن ریز نباشند. زیرا این قطعات یا همان مهره ها  به راحتی می‌توانند توسط کودک بلعیده شوند و موجبات خفگی کودک را فراهم کنند. ما توصیه میکنیم که برای کودکانی که کمتر از ۳ یا ۴ سال سن دارند به هیچ عنوان طلاهای کوچک مثل انگشتر و یا گوشواره طلا خریداری نکنید. در صورتی که قصد خرید طلا برای کودکان را دارید، حتما دستبندی را بخرید که حاوی قطعات کوچک و ریز نباشد.

هنگام خرید حتما دقت داشته باشید که چه نوع زیورآلاتی برای کودک می خواهید خریداری کنید که به کودک آسیب نرساند  مثلا گوشواره طلا خطر کشیدگی  از گوش توسط کودک را دارد در مرحله‌ی بعدی به خاطر داشته باشید که بچه‌ها در سنین پایین و نوزادی دوست دارند هر چیزی را چنگ بزنند و در دهان خود ببلعند چون در حال کشف و تجربه دنیای بیرونی هستند. بنابراین باید دستبندی انتخاب کنید که مبادا برای آنها مشکل‌ساز شود.

خرید دستبند بچه‌گانه با توجه به قفل آن

قفل دستبندی که برای کودک خود می‌خرید باید طوری باشد که به هیچ عنوان توسط کودک باز نشود. به طور کلی، فرقی نمی‌کند که قصد خرید چه نوع طلایی برای کودکان را دارید. دستبند، گردنبند، گوشواره و … همگی از یک نوع قفل برای بسته شدن تشکیل شده‌اند. با توجه به اینکه خطر خوردن این طلاها توسط کودکان وجود دارد، حتما طلایی را خریداری کنید که قفل مناسبی داشته باشد و کودک نتواند به راحتی آن را باز کند.

خرید دستبند‌های سبک وزن برای کودکان

خرید دستبند طلای بزرگ و سنگین برای کودک به هیچ عنوان عاقلانه نیست. چون کودک نمی‌تواند وزن زیاد را تحمل کند و ممکن است برای خلاص شدن از شر سنگینی طلا با آن بازی کند یا آن را از خود دور کند. همچنین ممکن است خدای ناکرده نظر افراد سودجو به سمت کودک و طلای او جلب شود و علاه بر دزدی طلاها به کودک نیز آسیب برسانند.

راهنمای اندازه‌گیری مچ دست کودکان

برای انتخاب دستبند مناسب کودکان نیاز است سایز کودک را به درستی اندازه گیری کنید. برای این منظور دور مچش را اندازه بگیرید. به این نکته هم توجه داشته باشید که دستبند مانند النگو نیست که سایزش به این سادگی تغییر نکند. اما همچنان برای این که دستبند از دست کودک بیرون نیفتد، لازم است که دور مچش را به روش صحیح اندازه‌گیری کنید. برای این کار، فقط کافی است یک نخ ضخیم یا روبان باریک، دور مچ کودک ببندید. دو طرف نخ یا روبان  را به هم برسانید. شست کودک را درون بخش داخلی دستش جمع کنید و عریض‌ترین بخش دست را پیدا و اندازه‌گیری کنید.

نخ ضخیم  یا روبان باید جایی پایین‌تر از مچ و نزدیک به جایی باشد که دستبند ممکن است از آن جا بیرون بیاید. این اندازه گیری برای این است که دستبند از دست بیرون نیاید. محل مناسب را که روی دست پیدا کردید، با خودکار نشانه‌ای روی کاموا یا روبان بگذارید. بعد از آن با خط کش، از ابتدای نخ ضخیم یا روبان تا محل علامت‌گذاری شده را اندازه گیری کنید. با این کار، دستبند کودکان، نه زیاد گشاد می‌شود که از دست بیرون بیاید، نه آن قدر تنگ می‌شود که روی دست بسته نشود. این نوع اندازه‌گیری، بهترین روش برای رسیدن به سایز درست مچ کودک  است.

راهنمای اندازه‌گیری مچ کودک برای کادو

یکی دیگر از چالش‌های انتخاب دستبند طلا برای کودکان اندازه‌گیری و سایز کردن مچ کودکان دیگر است. اگر بخواهیم برای کودک خودمان خرید کنیم، گرفتن سایز مچ دست، خیلی سخت نیست. اما معمولاً کادو دادن دستبند به کودکان کادو کمی پیچیده است. برای این منظور اول باید سن و سال کودک موردنظر را بدانید و  مد نظر داشته باشید.

اگر کودک موردنظر شما زیر یک سال باشد، طول دستبند طلا باید نهایتاً حدود 12 سانتی‌متری باشد.

برای کودکان یک تا دو ساله، دستبند ۱۳ سانتی متری مناسب است.

برای کودکان با رده  سنی دو تا پنج سال، دستبندها با ۱۴ سانت انتخاب می‌شوند.

بین ۵ تا ۹ سال، دستبند ۱۵ سانتی متری روی دست کودک اندازه می‌شود.

۹ تا ۱۳ ساله‌ها، می‌توانند از دستبند ۱۶ سانتی‌متری استفاده کنند.

البته این اعداد، حدودی هستند و به وزن و سایز بدن کودک هم باید توجه داشته باشید. چون اگر تپل تر از حد طبیعی است، بدون شک دور مچ بزرگ‌تری هم دارد.

دستبند طلای کودکان را قبل از استفاده بشوئید و حتما ضدعفونی کنید.

طلاهایی برای کودکان بخرید که زاویه‌دار، تیز یا لبه‌دار نباشند و تا حد امکان گرد و بدون لبه باشند.

دستبند طلای توخالی برای کودک نخرید تا سریع دچار شکستگی نشود و لبه‌های تیز آن وارد بدن کودک نشود.

دستبند طلا برای کودکان بزرگ‌تر مناسب است.

بهتر است دستبندهای بچه‌گانه دارای اشکال و رنگ‌های مناسب کودکان باشند.

امیدوارم مقاله فوق برای خرید طلا برای کودکان دلبندتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *